Fizjoterapeuta sportowy z Krakowa

fizjoterapeuta sportowy krakówBez względu na to, czy trenujesz hobbystycznie, czy jesteś zawodowcem (lub pretendujesz do tego miana) – kontuzja może zdarzyć się w każdej chwili. Na siłowni, na boisku, na bieżni, a nawet podczas ćwiczeń w domu. Wizyta u fizjoterapeuty sportowego to szansa na przygotowanie się do treningów, jak również regeneracji po ich zakończeniu. Pod okiem profesjonalistów z naszego gabinetu cały proces przebiegnie niezwykle sprawnie, a Ty poczujesz się odprężony i gotowy do podejmowania kolejnych wyzwań.

Pod opieką fizjoterapeuty sportowego z Krakowa pozostają sportowcy trenujący różne dziedziny – piłkarze ręczni i nożni, lekkoatleci, kolarze, uprawiający wspinaczkę i trenujący na siłowni.

Fizjoterapia sportowa – odpowiednie przygotowanie kluczem do sukcesu

Fizjoterapeuta sportowy to osoba, z którą powinieneś stale współpracować jeśli jesteś zawodowym sportowcem lub regularnie trenujesz, a Twoje ciało narażone jest na kontuzje. Powinieneś traktować to jako regularną opiekę, a nie opcję awaryjną, kiedy coś się stanie. 

Fizjoterapeuta sportowy wzmacnia i przygotowuje Twoje ciało, mięśnie na większy wysiłek. Każdy pacjenta prowadzony jest indywidualnie, a ćwiczenia i masaże dobierane do dyscypliny, jaką uprawia. Dzięki temu fizjoterapeuta potrafi wskazać miejsca, które są szczególnie narażone na kontuzję i nad nimi pracować. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu powrót do pełnej sprawności jest zdecydowanie krótszy i łatwiejszy. 

Fizjoterapeuta sportowy to osoba, która może poprowadzić Cię podczas bardziej intensywnych okresów w roku np. przygotowań do sezonowych startów w zawodach.

Fizjoterapia dla sportowców z Krakowa

Wizyt u fizjoterapeuty nie odkładaj do momentu, w którym doznasz kontuzji. Dyskopatia, zerwane i naderwanie mięśnie, skręcenia, złamania czy zwichnięcia, a potem rekonwalescencja i powrót do sił. Często można tego uniknąć! Wydolność organizmu i jego odporność na uszkodzenia wynika też z dobrego przygotowania. Naszą edukacyjną rolą jest przypominanie o tym pacjentom i zachęcanie ich do regularnych spotkań, mających na celu wzmocnienie ciała – całego i w wybranych obszarach.

Umów się do fizjoterapeuty sportowego

Wizyta u naszego fizjoterapeuty sportowego jest niezwykle kompleksowa. Zaczyna się od wywiadu zmierzającego do postawienia diagnozy, a obejmuje cały cykl ćwiczeń oraz terapii manualnej. Wykorzystujemy w niej takie metody jak terapia tkanek miękkich, punktów spustowych, suche igłowanie oraz mobilizacja mięśni. Wreszcie sugerujemy Ci dietę, dalsze ćwiczenia oraz działania zmierzające do uśmierzenia bólu, a w przyszłości zapobiegania przykrym kontuzjom.

Prewencja jest niezwykle istotna w sporcie. Jeżeli nie chcesz zostać wykluczony z rozgrywek czy zmagań na różnych arenach, koniecznie dowiedz się, jakie ćwiczenia wdrażać i jak budować propriocepcję. Przy pomocy fizjoterapeuty sportowego jest to znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze niż samemu.