Leczenie falą uderzeniową

zabieg falą uderzeniowąZabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej stosowane są powszechnie w rehabilitacji w celu leczenia przewlekłego bólu i dyskomfortu spowodowanych zwyrodnieniami i stanami zapalnymi w obrębie ścięgien, wiązadeł, mięśni, stawów i kości.

Co to jest fala uderzeniowa?

Fala uderzeniowa jest mechaniczną falą o niewielkiej częstotliwości. Wykazuje się wysokim ciśnieniem powstającym w bardzo krótkim czasie. Przyłożenie głowicy aparatu do miejsca objętego danym schorzeniem sprawia, że fala uderzeniowa trafia w nie i wnika na głębokość kilku centymetrów. Efektem zastosowania leczenia falą uderzeniową jest działanie przeciwbólowe, a także zwiększenie ukrwienia, przyspieszona regeneracja i gojenie tkanek.

Terapia falą uderzeniową w Krakowie

Jako FizjoGO PRO – profesjonalny gabinet fizjoterapeutyczny w Krakowie – zapewniamy naszym Pacjentom skuteczną pomoc w leczeniu różnego rodzaju dolegliwości, zwyrodnień i stanów zapalnych narządów ruchu. Proponujemy zabiegi, które uśmierzają ból i przywracają komfort fizyczny, a w efekcie poprawiają zdrowie i jakość życia. Wśród stosowanych przez nas metod znaleźć można także zabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej.

Kiedy skorzystać z fali uderzeniowej?

Terapię falą uderzeniową polecamy Pacjentom, którzy zmagają się z takimi dolegliwościami, jak między innymi:

  • bóle kręgosłupa w odcinku szyjnym,
  • bóle stawu barkowego,
  • bóle stawów łokciowych, w tym tzw. łokieć golfisty i łokieć tenisisty,
  • bóle i stany zapalne ścięgien,
  • zmiany zwyrodnieniowe okolic nadgarstka,
  • trudno gojące się złamania i bóle pourazowe.

zabieg falą uderzeniowąDlaczego generique de cialis warto skorzystać z leczenia falą uderzeniową?

Terapia falą uderzeniową w naszym wykonaniu to kompleksowe podejście, które obejmuje przede wszystkim rzetelną diagnostykę. Na jej podstawie określamy długość leczenia i ilość zalecanych serii. Indywidualne podejście, w połączeniu z naszym wieloletnim doświadczeniem i szeroką wiedzą sprawiają, że zdecydowana większość naszych Pacjentów już po pierwszym zabiegu z wykorzystaniem fali uderzeniowej odczuwa znacznie zmniejszone dolegliwości bólowe i zauważa ogólną poprawę sprawności fizycznej.

Fala uderzeniowa Kraków

Jeśli cierpią Państwo na bóle pleców, zmagają się ze zmianami zwyrodnieniowymi lub stanami zapalnymi – zapraszamy do naszego gabinetu fizjoterapeutycznego FizjoGO PRO w Krakowie na profesjonalne zabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej.

Zachęcamy do umówienia wizyty w dogodnym dla Państwa terminie. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących procedur, wskazań i przeciwwskazań dla terapii falą uderzeniową prosimy o kontakt – telefoniczny, mailowy lub bezpośredni w placówce.