Masaż leczniczy w Krakowie

Masaż leczniczy krakówZastanawiasz się nad skorzystaniem z masażu leczniczego w Krakowie? Taka forma jest często polecana przy rekonwalescencji i ma służyć poprawie ogólnej wydolności organizmu. Można stosować masaż tylko miejscowo lub całościowo na ciało, aby wpłynąć na jego kondycję. Wiele osób korzystających z masażu leczniczego upatruje w nim swojej szansy na pozbycie się bólu i rozpoczęcie nowego życia bez ciągłego dyskomfortu. Czy to jest możliwe? Nasi fizjoterapeuci dokładają wszelkich starań, aby zapewnić Ci uczestnictwo w przyjemnych zabiegach, odprężających cały organizm.

Kiedy zastosować masaż leczniczy?

Masaż leczniczy ma bardzo wszechstronne działanie na organizm, dlatego można zastosować go zarówno w walce z bólem i dyskomfortem, jak również dla poprawienia własnego samopoczucia. Poprzez kilka przeplatających i uzupełniających się technik – głaskanie, uciskanie, rozcieranie, wstrząsanie, wałkowanie, wibrowanie, oklepywanie fizjoterapeuta może bardzo kompleksowo wpłynąć na miejsca, które są szczególnie narażone na ból. Ta forma terapii doskonale sprawdzi się w walce z:

  • rwą kulszową,
  • bólem głowy, kręgosłupa, ramion, karku,
  • wadami postawy,
  • stanami zapalnymi ścięgien,
  • przybieraniem złej postawy ciała.

Dysfunkcje w obrębie narządów ruchu, podobnie jak wynikające z nich dolegliwości bólowe, dyskomfort, ale też kompleksy – przy współpracy z dobrym fizjoterapeutą będziesz mógł o nich zapomnieć!

Masaż leczniczy kręgosłupa zalecany jest także osobom, które spędzają długie godziny za biurkiem lub wykonują inną pracę siedzącą. Często narzekają one na ból, który niekoniecznie musi być ulokowany bezpośrednio w kręgosłupie, ale najczęściej właśnie tam na swoje źródło. Jeżeli odczuwasz ciągnięcie czy inne nieprzyjemne uczucie sztywności w nodze, pośladku czy karku, może okazać się, że to właśnie kręgosłup jest Twoim głównym problemem. Profesjonalny masaż leczniczy z pewnością przyniesie Ci ulgę i pozwoli zaznać uczucie rozluźnienia.

Masaż leczniczy wykonuje się, aby leczyć choroby, likwidować nadmierne napięcie mięśniowe, a także przy zwyrodnieniach czy osłabieniu mięśni lub niedowładach. Pomaga pozbyć się bólów i łagodzi sztywność mięśni, spowodowaną np. zbyt długim siedzeniem w jednej pozycji, co często ma miejsce w przypadku osób wykonujących prace biurowe. Profesjonalny masaż leczniczy zalecany jest także sportowcom po urazach lub jako przygotowanie przed zawodami. Działa bardzo korzystnie na samopoczucie, przynosząc odprężenie i relaks. Polecamy usługę masażu leczniczego w Krakowie z dojazdem do domu.

Umów się na masaż leczniczy

Masaż leczniczy nie jest zabiegiem inwazyjnym ani tym bardziej niebezpiecznym. Większość osób może zostać mu poddana bez jakiegokolwiek ryzyka – zawsze też pacjenci są kwalifikowani do zabiegów na podstawie wywiadu i przedstawionej historii choroby. Warto też mieć na uwadze, że masaż leczniczy, w zależności od intensywności i częstotliwości jest także stosowany profilaktycznie, celem zapobiegania chorobom lub eskalacji problemów:

  • ortopedycznych,
  • kręgosłupa,
  • neurologicznych,
  • reumatycznych.

Umów się na zabieg w naszym gabinecie lub zapytaj o fizjoterapię domową.