Hirudoterapia - leczenie pijawkami

hirudoterapiaHirudoterapia, inaczej terapia pijawkami medycznymi to naturalna metoda leczenia z zakresu medycyny alternatywnej, dokładnie ludowej. Współczesna nauka wykazuje, że wydzielane przez pijawki lekarskie substancje bogate są w cenne związki pomocne przy wielu dolegliwościach bólowych, stanach zapalnych i obrzękach, takich jak między innymi:

  • rwa kulszowa,
  • bóle kręgosłupa,
  • bóle stawów,
  • zapalenie korzonków,
  • obrzęki powypadkowe i wiele innych.

Stawianie pijawek umożliwia przenikanie wydzielanych przez nie substancji do organizmu Pacjenta, co usprawnia regenerację i wspomaga leczenie. Z zabiegu hirudoterapii skorzystać mogą Państwo w naszym profesjonalnym gabinecie fizjoterapeutycznym FizjoGO PRO zlokalizowanym w Krakowie. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami dotyczącymi zabiegu i umówienia wizyty w dogodnym terminie.

Profesjonalne stawianie pijawek w FizjoGO PRO

leczenie pijawkamiJako FizjoGO PRO – profesjonalne pogotowie fizjoterapeutyczne – zapewniamy naszym Pacjentom skuteczną pomoc w dolegliwościach bólowych różnego pochodzenia. Łączymy medycynę konwencjonalną z medycyną alternatywną, oferując m.in. zabiegi z zakresu hirudoterapii. Stawianie pijawek w naszym wykonaniu to przede wszystkim rzetelna diagnostyka, na której to podstawie dobieramy indywidualną ilość sesji dostosowaną do konkretnych potrzeb Pacjenta. Proponowane leczenie pijawkami jest całkowicie bezbolesne, a równocześnie niezwykle skuteczne.

Jak wygląda zabieg? Jaka jest cena hirudoterapii?

Hirudoterapia w gabinecie FizjoGO PRO każdorazowo wykonywana jest przez specjalnie uprawnionego i wysoce wyspecjalizowanego hirudoterapeutę, który posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z Pacjentem. Po umieszczeniu przez niego pijawki medycznej w odpowiednim miejscu na skórze rozpoczyna się procedura zabiegu. Pijawka lekarska przegryza skórę i rozpoczyna wysysanie krwi, przy jednoczesnym uwalnianiu do krwiobiegu Pacjenta wspomnianych dobroczynnych substancji i związków.

Stawianie pijawek trwa zazwyczaj godzinę, a odstęp między poszczególnymi zabiegami najczęściej tydzień. Cena sesji hirudoterapii ustalana jest indywidualnie, bowiem uzależniona jest od ilości pijawek medycznych wykorzystanych w trakcie procedury zabiegu.

Hirudoterapia – Kraków i okolice

Jeśli szukają Państwo hirudoterapeuty, który specjalizuje się w leczeniu pijawkami – zapraszamy do FizjoGO PRO. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących procedur, wskazań, przeciwwskazań i ceny zabiegu hirudoterapii prosimy o kontakt – telefoniczny, mailowy lub bezpośredni w placówce.