Laser wysokoenergetyczny w Krakowie

laser wysokoenergetyczny krakówNowoczesna fizjoterapia zakłada korzystanie z wyspecjalizowanych urządzeń o wysokiej wydajności, skuteczności i bezpieczeństwie działania. Jeżeli chcesz pozbyć się nie tylko bólu, ale też jego przyczyny, skorzystaj z zabiegów laserem wysokoenergetycznym. W Krakowie dysponujemy tym sprzętem w naszym gabinecie, dlatego wystarczy z wyprzedzeniem umówić się na wizytę. Laser wysokoenergetyczny można potraktować jako formę wsparcia terapii lub jej główny mechanizm zwalczający dyskomfort i poprawiający samopoczucie pacjenta.

Laser, o którym mowa, to bezinwazyjne urządzenie terapeutyczne. Bazuje ono na bezpiecznym świetle podczerwonym, emitowanym dokładnie w miejscu odczuwania bólu. Łagodzenie przykrych dolegliwości to efekt stymulacji tkanki biologicznej. Prowadzi do poprawienia procesu metabolicznego, a także zmniejszenia dolegliwości bólowych, skurczów w obrębie mięśni, sztywności stawów charakterystycznych dla reumatyzmu. Z uwagi na szerokie spektrum działania, laser wysokoenergetyczny stosuje się w leczeniu wielu schorzeń.

Kiedy zastosować laser wysokoenergetyczny?

Laser wysokoenergetyczny jest polecany osobom, które cierpią z powodu dolegliwości bólowych i stanów zapalnych. Jego działanie obejmuje:

  • zmniejszanie obrzęków,
  • rozszerzanie naczyń krwionośnych,
  • stymulację syntezy dna,
  • aktywację fagocytozy,
  • przyspieszenie mikrocyrkulacji,
  • poprawę cyrkulacji tlenu,
  • aktywację procesów metabolicznych.

Zabiegi laserem stosujemy m.in. na zamrożony bark, choroby zwyrodnieniowe stawów, bóle grzbietu, krzyżowo-lędźwiowe, niedowłady nerwu twarzowego czy przewlekłe blizny.

Oczywiście kwalifikacji do zabiegów laserem wysokoenergetycznym dokonuje doświadczony fizjoterapeuta, więc nie musisz się obawiać nieskuteczności terapii. Powinieneś jednak wiedzieć, w jakich okolicznościach nie jest ona wskazana.

Przeciwwskazania do terapii laserem

Do najważniejszych przeciwwskazań w terapii laserowej należą choroby nowotworowe. Także ciąża, gorączka, menstruacja, rany otwarte, miejsca pokryte tatuażami czy epilepsja wykluczają pacjentów z tego typu zabiegów.