Suche igłowanie w Krakowie

Suche igłowanie kraków Jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod we współczesnej fizjoterapii jest suche igłowanie. Zabieg polega na stymulowaniu wybranych partii ciała poprzez nakłuwanie ich sterylnymi igłami. W ten sposób zmniejszamy napięcie mięśni, więzadeł, ścięgien, powięzi, torebek stawowych. Z uwagi na obszar działania, suche igłowanie ma liczne zalety i jest polecane przy zwalczaniu bóli mięśniowych oraz sztywności. Ważne jest jednak poprawne przeprowadzenie zabiegu, o co zadbają fizjoterapeuci z Fizjoterapii Pawełek.

Na czym polega suche igłowanie?

Rozumiemy, że nasi pacjenci zanim poddadzą się konkretnym zabiegom fizjoterapeutycznym, chcą dowiedzieć się, na czym one polegają. Zapewniamy, że suche igłowanie to bardzo bezpieczna technika polegająca na umieszczaniu igieł w punktach spustowych na ciele. Są to obszary mięśni – twarde lub guzowate, które pod wpływem dotyku powodują ból lub dyskomfort. Umieszczenie w ich okolicy igieł pod skórą powoduje uwolnienie węzeł, załagodzenie bólu oraz skurczy mięśni.

To działa, ponieważ u podłoża suchego igłowania leży przekonanie, że ból zwiastuje problem, nieprawidłowe funkcjonowanie danego obszaru. Do jego skutecznego usunięcia potrzebna jest wiedza o problemie nerwowym czy mięśniowym pozwalająca stanozolol dosage skutecznie zwalczyć przyczynę. Zatem do każdego z naszych pacjentów podchodzimy holistycznie.

Wskazania do suchego igłowania

W Krakowie suche igłowanie wykonuje się u pacjentów, którzy odczuwają ból i dysfunkcje narządów ruchu o różnorodnym pochodzeniu. Zalecamy zabieg – jako jedną z opcji – osobom, które cierpią na:

  • choroby ścięgien,
  • duże napięcie mięśni,
  • bóle z obszaru tkanki bliznowatej,
  • łokieć tenisisty i golfisty,
  • bóle w stawie rzepkowo-udowym,
  • kolana biegacza,
  • bóle głowy,
  • bóle bioder po przeciążeniu.

Suche igłowanie to element terapii mięśniowo-powięziowej lub pojedynczy zabieg co jakiś czas powtarzany. Przeciwwskazaniem do jego przeprowadzenia jest ostry stan zapalny w organizmie, słaba krzepliwość krwi, obrzęk limfatyczny, nowotwór, alergia na nikiel czy gorączka.