Rehabilitacja po kontuzji Kraków

 

Urazy i kontuzje mogą zdarzyć się każdemu, nie tylko sportowcom. W przypadku uszkodzenia mięśni lub innych tkanek ważne jest, aby zadbać o odpowiednie leczenie i regenerację, gdyż dzięki temu można nie tylko przyspieszyć proces leczenia, ale też uniknąć problemów w przyszłości.

Rehabilitacja pourazowa polega na dobraniu odpowiednich technik terapeutycznych do indywidualnego

przypadku. Wykwalifikowany fizjoterapeuta po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem, ocenie jego stanu zdrowia i przejrzeniu historii schorzenia, dobiera odpowiedni zestaw ćwiczeń i zabiegów, których zadaniem jest redukcja dolegliwości i powrót do pełnej sprawności. Terapia skupia się na odzyskaniu jak najlepszej funkcji ruchu w obrębie uszkodzonej okolicy.

Rehabilitacja po urazach – kiedy warto się do nas zwrócić?

Rehabilitację pourazową wykonujemy dla naszych pacjentów, którzy zgłaszają się do gabinetu po urazie/kontuzji/wypadku, chcąc poprawić funkcje ruchowe uszkodzonego miejsca i powrócić do normalnego funkcjonowania. Na rehabilitację po urazach możesz zgłosić się do naszego gabinetu w Krakowie między innymi w przypadku:

  • skręceń i złamań;
  • urazów kręgosłupa szyjnego;
  • naderwania ścięgna Achillesa;
  • naciągnięcia mięśnia łydki;
  • urazu stawów kolanowych;
  • urazu łąkotki bocznej i przyśrodkowej;
  • uszkodzenia mięśni;
  • uszkodzenia chrząstki nadgarstka.

Rehabilitacja po urazach Kraków – bezpieczny powrót do zdrowia po kontuzji

W naszym gabinecie fizjoterapii w krakowie dokładamy wszelkich starań, aby pacjenci, którzy doznali urazu lub kontuzji, mogli jak najszybciej, ale też w bezpieczny sposób, powrócić do pełnej sprawności. Wykwalifikowany zespół fizjoterapeutów zapewnia indywidualne podejście do każdego przypadku. Terapie są spersonalizowane i dostosowane bezpośrednio do pacjenta.

Rehabilitacja po urazach to kompleksowy proces terapeutyczny, który ma na celu przywrócenie pacjentowi zdolności do normalnego funkcjonowania, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. To nie tylko eliminacja bólu, ale także odbudowa mięśni, stawów i koordynacji ruchowej, co wpływa na poprawę jakości życia.

Umów się na wizytę do fizjoterapeuty

Rehabilitacja po urazach jest kluczowa nie tylko dla sportowców, ale również dla wszystkich, którzy doświadczyli urazu w życiu codziennym. W naszym gabinecie w Krakowie każdy pacjent może liczyć na miłe przyjęcie oraz komfortowe warunki podczas wykonywania ćwiczeń i zabiegów. Rehabilitacja po urazach w wielu przypadkach jest kluczowym elementem całkowitego powrotu do zdrowia, dlatego warto jak najszybciej umówić się na wizytę.