Innowacyjna metoda leczenia schorzeń układu ruchu - terapia TECAR

Masaż leczniczy krakówTerapia TECAR to nowość w dostępnej dla ogółu pacjentów fizjoterapii – jeszcze do niedawna wykorzystywana była jedynie jako metoda leczenia schorzeń układu ruchu u wyższej klasy sportowców. Z terapii tej korzystają między innymi fizjoterapeuci zajmujący się znanymi drużynami piłkarskimi takimi jak FC Barcelona czy AC Milan. Jej działanie opiera się na wykorzystaniu fali radiowej o wysokiej częstotliwości czyli takiej, którą stosuje się w popularnych odbiornikach radiowych.

Lecznicze działanie fal używanych w terapii TECAR polega na głębokim ogrzaniu tkanek i ich wewnętrznej stymulacji. Jest to zabieg bezinwazyjny, a więc całkowicie bezpieczny. Procesy, które odbywają się wewnątrz tkanek przynoszą szybko widoczne korzyści dla pacjenta i poprawia komfort jego funkcjonowania. Jej niewątpliwą zaletą jest szybkie działanie przeciwbólowe. Jest to możliwe dzięki bezpośredniemu działaniu w miejscach zapalnych, co z kolei pomaga w szybszym wchłanianiu się powstałego obrzęku. Poza działaniem przeciwbólowym terapia TECAR działa także przeciwzapalnie i biostymulacyjnie, dlatego często wykorzystywana jest nie tylko w fizjoterapii ale także w kosmetologii. Terapia TECAR nie tylko przyspiesza proces regeneracji, ale potrafi także zatrzymać postęp schorzenia.

Terapia TECAR – jakie są wskazania do jej stosowania?

Terapia służy do terapii schorzeń układu ruchu, a więc sprawdza się w różnego rodzaju urazach wiązadeł i mięśni. Wykorzystywana jest także w terapii chorób kości. Najczęstsze problemy pacjentów, z którymi radzi sobie terapia TECAR to:

  • Przykurcze
  • Skręcenia i różnego rodzaju urazy sportowe
  • Naciągnięcia i naderwania mięśni
  • Obrzęki mięśni i wiązadeł
  • Obrzęki pooperacyjne
  • Stany zapalne mięśni
  • Choroby zwyrodnieniowe stawów

Terapia TECAR świetnie sprawdza się także jako wsparcie klasycznej terapii manualnej. Takie połączenie daje dużo lepsze i szybsze efekty, a przecież na tym właśnie najbardziej zależy pacjentom.

Choć wiedza o terapii TECAR wciąż nie jest tak popularna, to coraz częściej jest ona doceniana przez lekarzy, którzy zalecają jej wykorzystanie. Wzmianki o tej metodzie pojawiają się także w branżowych magazynach i prasie specjalistycznej. Zapewne w przyszłości zostanie ona spopularyzowana, gdyż efekty jej działania są doceniane nie tylko przez lekarzy czy fizjoterapeutów, ale przede wszystkim przez pacjentów.

Jeżeli Ty także chcesz sprawdzić, czy to metoda dla Ciebie i dołączyć do grona osób, które skorzystały z tej nowoczesnej formy terapii – zapraszamy do kontaktu. Nasz gabinet fizjoterapeutyczny w Krakowie zawsze podąża za trendami i nowoczesnymi rozwiązaniami, które pomagają przywrócić sprawność pacjentom.