Leczenie bólu kręgosłupa

leczenie bólu kręgosłupaKręgosłup to niezwykle ważny narząd ruchu, który szczególnie narażony jest na występowanie różnego rodzaju dysfunkcji. Dolegliwości wymagające zastosowania leczenia bólu kręgosłupa mogą mieć różne przyczyny. W większości przypadków spowodowane są one:

  • siedzącym trybem życia,
  • przebytymi kontuzjami i urazami,
  • dyskopatią,
  • zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa.

Ból pleców jest przypadłością, która poważnie ogranicza możliwość codziennego funkcjonowania. Rehabilitacja kręgosłupa jest więc niezbędna w przypadku bólu pleców, szczególnie tych, których przyczyną są wspomniane problemy z kręgosłupem.

Zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup w FizjoGO PRO

Jako FizjoGO PRO – profesjonalne pogotowie fizjoterapeutyczne – zapewniamy naszym Pacjentom zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup, które skutecznie pomagają uśmierzyć ból, a w efekcie przywrócić komfort fizyczny oraz poprawić jakość zdrowia i życia. Posiadamy wieloletnie doświadczenie zawodowe w leczeniu bólu kręgosłupa oraz szeroką wiedzę i wykwalifikowane umiejętności poparte licznymi kursami i ukończonymi szkoleniami.

Rehabilitacja kręgosłupa w naszym wykonaniu to kompleksowe podejście, które obejmuje przede wszystkim rzetelną diagnostykę. Na podstawie szczegółowego wywiadu z Pacjentem proponujemy indywidualne leczenie bólu kręgosłupa i wykonujemy zabiegi dostosowane do konkretnych potrzeb i wymagań. W celu pozbycia się uporczywych dolegliwości bólowych wykorzystujemy zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup takie jak m.in. terapia manualna, fizykoterapia, akupunktura czy też hirudoterapia.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych na kręgosłup?

rehabilitacja kręgosłupa

Najważniejszym punktem w leczeniu bólu kręgosłupa jest wyeliminowanie pierwotnych jego przyczyny i zapobieganie nawrotom. Indywidualnie dobrana rehabilitacja kręgosłupa oczywiście nie cofnie zmian zwyrodnieniowych, ale skutecznie zahamuje lub odczuwalnie zmniejszy wszelkie objawy i dolegliwości bólowe. Zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup poprawią także stabilność poszczególnych odcinków kręgosłupa dzięki przywróceniu równowagi mięśniowej.

Pomoc w bólu kręgosłupa lędźwiowego

Ból kręgosłupa lędźwiowego może być uciążliwym problemem, który wpływa na jakość życia wielu osób. Dlatego w naszym gabinecie fizjoterapii w Krakowie oferujemy leczenie bólu kręgosłupa lędźwiowego dla osób, które zmagają się z taką dolegliwością. Wykwalifikowani specjaliści przeprowadzają odpowiednią diagnostykę i badania, aby dobrać indywidualną formę terapii, która sprawdzi się najlepiej w konkretnym przypadku. Pamiętaj, że w przypadku bólu kręgosłupa lędźwiowego nie należy bagatelizować dolegliwości. Wczesne rozpoznanie i skuteczne leczenie mogą przyczynić się do poprawy komfortu życia i zapobiec ewentualnym powikłaniom. Dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów i umówić się na wizytę w celu leczenia bólu kręgosłupa lędźwiowego w naszym gabinecie.

Leczenie bólu kręgosłupa – Kraków i okolice

Jeśli cierpią Państwo na bóle pleców lub zmagają się ze zmianami zwyrodnieniowymi w obrębie poszczególnych kręgów – zapraszamy do naszego gabinetu fizjoterapeutycznego FizjoGO PRO w Krakowie na profesjonalną rehabilitację kręgosłupa.

Zachęcamy do umówienia wizyty na zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup w dogodnym dla Państwa terminie. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt – telefoniczny, mailowy lub bezpośredni w placówce.