Akupunktura to tradycyjna metoda terapeutyczna, której głównym zadaniem jest przyniesienie ulgi od bólu. Wszystko za sprawą cienkich igiełek, które podczas zabiegu wbijane są w punkty na ciele pacjenta. Nie są one przypadkowe. Fizjoterapeuta dobiera je indywidualnie na podstawie wcześniej przeprowadzonego wywiadu. 

Co to jest akupunktura?

Akupunktura to naturalna metoda leczenia, której głównym atrybutem są igły. Cienkie, jednorazowe igły, które podczas zabiegu wprowadzane są do odpowiednich punktów w ciele, które nazywane są węzłami nerwowymi. Tak dochodzi do ich stymulacji, która ma spowodować reakcję systemu nerwowego. Dzięki temu uwalniane są do organizmy substancje chemiczne, które mają właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. To metoda, po którą często sięgają osoby borykające się z przewlekłymi bólami. 

Akupunktura – jak działa ta metoda?

Według chińskich wierzeń każdy z punktów na ciele ma ścisłe powiązanie z organami wewnętrznymi. Uznają oni, że kiepskie poczucie czy choroby wynikają właśnie z tego, że przepływ energii pomiędzy poszczególnymi punktami został zakłócony. Stymulacja za pomocą igieł ma to poprawić. 

Głównym zadaniem akupunktury jest złagodzenie bólu, przywrócenie poczucia relaksu i zniwelowanie stresu. Generalnie ma poprawić jakość życia pacjenta. 

Na jakie schorzenia pomaga akupunktura?

Zakres działań akupunktury jest bardzo szeroki. Od dolegliwości bólowych poprzez stres aż po konkretne choroby czy przypadłości. Coraz więcej osób decyduje się na przetestowanie tego zabiegu, głównie ze względu na to, że jest on bezbolesny i naturalny, więc praktycznie nieszkodliwy, a może przynieść ogromną ulgę. 

Za pomocą akupunktury leczy się zarówno zaburzenia układu oddechowego w tym schorzenia przewlekłe takie jak astma, ale także sezonowe infekcje dróg oddechowych czy zapalenie zatok. Akupunktura polecana jest także podczas przewlekłych, migrenowych bóli głowy. 

Akupunktura to także sposób na walkę z nadciśnieniem. 

Sprawdza się także na różnego rodzaju zaburzenia emocjonalne. Tutaj głównym celem zabiegu jest pobudzenie ciała do produkcji większej ilości endorfin. 

Akupunktura sprawdza się także podczas przewlekłych bólów układu kostno-stawowego. Wielu pacjentów stosuje ją podczas problemów z kręgosłupem. 

Akupunktura może pomóc także podczas odchudzania. Oczywiście Methenolone Enanthate for sale nie jest to metoda za pomocą której w magiczny sposób znikną nadprogramowe kilogramy, ale jest udowodnione, że wspomaga ona przemianę materii. Jeśli uznasz to za środek wspomagający z pewnością może pomóc Ci osiągnąć sukces. 

Warto pamiętać, że jest to metoda naturalna, która może przynieść ukojenie i pomoc, jednak nie na każdego zadziała w ten sam sposób. Przy poważniejszych schorzeniach warto przestrzegać zaleceń lekarza i stosować zalecane środki farmakologiczne.